MR CHEF - opinia i recenzja po przetestowaniu pakietu.

By Beata Konieczna - 13:48:00

MR CHEF,

to świeży projekt z branży gastronomicznej, który powstał we Wrocławiu.

Idea firmy jest taka, aby dostarczyć nam dokładną ilość odmierzonych produktów, z których my mamy przyrządzić samodzielnie, wcześniej wybrane przez nas danie 
(z pomocą instrukcji papierowej załączonej do pakietu bądź tutoriali dostępnych na youtubie).

"Nasza historia
Miłość - to proste słowo doskonale oddaje wartości marki MrChef. Miłość do ludzi, dobrego jedzenia, gotowania i natury. Postanowiliśmy połączyć je wszystkie w jednym produkcie i tak właśnie w 2016 roku powstała marka MrChef.
Jej stworzenie było dla nas odpowiedzią na potrzeby, które dostrzegaliśmy w codziennym życiu. Po pierwsze, chcemy dbać o naszych bliskich, karmiąc ich pysznymi daniami. Jako rodzice i małżonkowie dbamy o to, żeby jedzenie w naszych domach było zróżnicowane i wysokiej jakości. Jednak nie zawsze mamy czas, żeby zrobić zakupy albo zaplanować dokładny jadłospis na kolejny tydzień. Potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam zaoszczędzić tak cenny w dzisiejszych czasach czas wolny. Byliśmy także przekonani, że możemy stworzyć produkt, który pozwoli na minimalizowanie strat żywności i oszczędność pieniędzy, bo dbamy o rozsądne zarządzanie domowym budżetem.
Każdy z nas ma inne doświadczenia życiowe i zawodowe. Jednak łączą nas wartości, które chcemy, aby były także wartościami naszej marki. Jesteśmy przekonani, że gotowanie może być przyjemnością, a kulinarna podróż przez smaki świata wcale nie musi być trudna. Zakochaj się w gotowaniu - to nie jest gołosłowny slogan. My to już pokochaliśmy. Jesteśmy przekonani, że razem z nami i Ty pokochasz kuchnię i przygotowywanie przepisów MrChef!" 


- źródło: Facebook MrChef

Mr Chef wytypował mnie do przetestowania tej usługi, stąd pragnę podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami i uwagami. 

Z oferty MR CHEF wybrałam
 Burgery wołowo-jagnięce oraz Sałatkę z kurczakiem i z chipsem z boczku.


I Ty zostań szefem kuchni w swoim domu!

Tak mogłoby brzmieć hasło przewodnie firmy. Chodzi tu dokładnie o to, że nawet osoba, która nie umie gotować, czuje się w tym zielona, może za pomocą przejrzystej i zilustrowanej instrukcji krok po kroku, zrobić przepyszne danie. 

Oto krok po kroku jak wyglądał proces testowania Mr Chef od paczki po gotowe dania: 


Pakiet przyszedł w paczce z logiem MrChef i piękną ilustracją: 

Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa - kopiowanie i powielania - zabronione!Oto co znajdowało się w paczce: Instrukcje obsługi: Pakiet z mięsem w "mini lodówce:
Pozostałe produkty: 
Proces przygotowania dań wg instrukcji (tutaj burgery)
VOILA!

Moje uwagi: 


Bardzo, ale to bardzo podoba mi się pomysł i idea jaka przyświeca Mr Chef - czyli, abyśmy zostali kucharzami we własnym domu, abyśmy nie marnowali jedzenia, abyśmy zaoszczędzili swój czas. 

Podobało mi się opakowanie jakie do mnie przyszło, firma dba o każdy detal i szczegół. 
Niestety minusem był, źle zapakowany jogurt, który w podróży przez kuriera, był pęknięty i lekko się wylał. 

Niemniej jednak jest parę za i przeciw. 

ZALETY:

+ oszczędność naszego czasu - gotowy zestaw produktów przychodzi nam do domu.
+ bardzo łatwa i przejrzysta instrukcja plus link do tutorialu na youtubie dla największego laika. 
+dokładnie wyliczona ilość produktów do danego dania
+zdrowe jedzenie z wyliczeniem kalorii
+ciekawe potrawy, nowości 
+możliwość nauki gotowania, przyrządzania
+niespodzianka dla gości - zamówione danie można wykorzystać do zrobienia czegoś przez zaproszeniem gości - bez straty czasu na zakupy i pomysł co zrobić. 

WADY:

- niestety tutaj pomimo starań, niektóre produkty mi zostały - stąd wykorzystałam je do innych rzeczy i potraw, ale niektórych jednak nie i się zmarnowały. 
- sałatka z kurczakiem wyszła spora - i też pomimo iż była dla dwóch osób, nie została do końca zjedzona, stąd pojawiły się resztki. 
-  trzeba liczyć się z resztkami czy odpadami - danie może nam nie do końca zasmakować.
- dania trzeba zrobić maksymalnie do 5 dni. 
- produkty najlepiej wykorzystać od razu - czyli zrobić danie od zaraz, żeby zachować świeżość produktów. 
- jesteśmy ograniczeni produktami - musimy się trzymać tylko danych składników i instrukcji. 


Podsumowując.

Idea świetna na przyjęcia - bo jeśli nie mamy pomysłu, co przyrządzić dla gości czy na kolacje dla ukochanej osoby - jest to świetna opcja, żeby bez biegania do sklepu wykupić pakiet i zabawić się w kucharza. Dla osób, które chcą się nauczyć gotować, przeżyć przygodę z gotowaniem we własnym domu.

Na co dzień jednak wolę sama eksperymentować w kuchni i poznawać nowe smaki, łącząc różne produkty. Tu niestety jesteśmy o tyle ograniczeni, że trzymamy się danego przepisu i danych produktów. Ale pomysł mi się podoba i jak najbardziej jestem za ideą, która temu przyświeca. 

więcej na:

                                                                      www.mrchef.pl/


_____________________________


B U N N Y

  • Share:

You Might Also Like

2 komentarze